Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Fatih Pehlivan

Yönetim Kurulu Başkanı


1963 Yılında dogdu , Saint Joseph Kolejinde okudu daha sonra öğrenimi İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünden tamamlayarak bitirdi. 20 Yıl boyunca yurtdışında yaşadı. Bulldog köpekleri kan hatları ve Renk Dnaları üzerine çalıştı. 2016 Yılnda Türkiyeye döndü Egzotik French Bulldog Derneğinde Bşk. Yrd. Olarak görev aldı daha Sonra UKİFED Federasyonunda As Başkan olarak çalıştı. Prensiplerine uymadığı için görevinden ayrılıp BULLDER ve AKD Avrupa Kinoloji derneklerini kurdu. World Dog Federation Türkiye Ortadoğu ve Uzak Dogu bölge yöneticiliğine getirildi. https://www.wdf-international.org/committees Aynı kurumda 4-9 Grup Uluslarası hakem olarak çalışmakta 2021 Temmuz ayında Kinoloji Dernekleri Federasyonunda Yönetim Kurulu Başkanı oldu. 2021 Aralık Ayında Avrupa ve Amerikadan sonra EXOTIC BULLY ırkını PETVET sistemine kayıt ettirerek Irk olarak tanınmasını sağladı.. Tarım Bakanlığından bu ırk görüşü alarak tehlike arz eden ırklar arasında olmadıgına dair belge sagladı . Görevli Oldugu Kurum ve Görevler WDF World Dog Federation Vice President * WDF Bulls Project President * WDF Discipline Comite President * KDF KDF President * EBC President * AKD Vice President * BULLDER Vice President * International Expert Judge * UKBKC Judge * ICA Judge 4 yabancı dilen Fatih PEHLİVAN köpekler için iyi şeyler üretmenin mutlak olduğunu ispatlayarak çalışmalarına devam ediyor..

Şerife SÖZER

Yönetim Krş. Bşk. Yard.


09.09.1970 tarihinde Mestan Bulgaristan doğudum. İlk orta ve lise dönemini yaşadığım şehirde tamamladım. 1989 yılında ailem ile Türkiye ye göç ettim. 1990 yılında evlendim, 2 çocuk annesiyim. 15 yıl profesyonel fotoğrafçılık yaptım. French bulldog ile ilk tanışmam 1994 yılında yurdışın dan aldığım standart renkteki french bulldog oldu. Sıradışı karakterleri ve yapıları, eğlenceli yönleri onlara gönül vermei ve yetiştirmem sebebim oldu. Buna istinaden 2020 yılında FRENCH BULLDOG IRK STANDARTLARİ DERNEĞİ ni kurduk (BULLDER) Amacımız french bulldog ırkını öncelikle, korumak , standartlar dahilinde doğru ve sağlıklı üretim yapılmasını sağlamak, kayıt altında tutmak ve doğru ailelerle buluşturmak.

Sorgun BAYRAKTAROĞLU

Genel Sekreter


04.01.1984 Kırklareli doğumluyum ilk orta ve lise öğrenimini Kırklareli memleketimde okudum .2010 yılında İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilmi ve Kamu Yönetimi bitirirdim 2012 Patlaycı uzmanlığı sertifikamı aldım Nitromak/ Solarpatlayıcı firmasında 5 yıl çalıştıktan sonra Ailemizin kuruduğu Özel Firmamızda Patlayıcı uzmanlığı ve Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı (TMGD) işlerini yürütüyorum .Evli ve bir Çoçuk babasıyım .2017 kurduğumuz WEİMARANER IRK DERNEĞİ yönetim kurulu başkanılığı görevini yürütürken , 2019 da VİZSLA IRK DERNEĞİ bünyemize alarak iki DERNEĞİ tek bir çatı altında WEİMARANER & VİZSLA IRK DERNEĞİ olarak ırkı ülkemizde gelişmesi tanınması ve yetiştirilmesi için faliyetlerini ve organizasyonlarını yürütüyorum

Merve AKÇAY

Kurucu Üye


03.20.1980 Denizli doğumluyum orta ve lise öğrenimimi memleketim Nazilli de tamamladım 2004 yılında Anadolu üniversitesi işletme fakültesi muhasebe bölümünden mezun oldum 17 sene harici ve dahili muhasebede petrol ofisi BP ve shell gibi akaryakıt sektöründe istasyon müdürlükleri ve muhasebe şefliği yaptım 3 kız annesiyim 2014 yılında ilk yorkshire kızım Lori ile yollarımız kesişti Lori zamanla standartların dışında bir evlat olmasindan dolayı (evladım ve şuan 7 yaşında ) yorkshire ırkıni araştırmaya başladım ve ırka gönül verdim zaman içinde ırk standartlarında ve sağlıklı bebeklerim oldu 2020 yılında YORKSHİRE İRK STANDARTLARİ DERNEGİNİ kurduk (YORKSDER ) amacımız yorkshire ırkıni öncelikle korumak standartlari dahilinde doğru ve sağlıklı üretim yapılmasını sağlamak kayıt altında tutmak doğru ailelerle buluşturmak

Altuğ ULUCAN

Kurucu Üye


20/07/1972 Eskişehir/Mihalıççık/Sazak doğumluyum orta ve lise öğrenimimi memleketim Eskişehir de tamamladım 1994 yılında Anadolu üniversitesi idari bilimler fakültesi iktisat bölümünden mezun oldum 1994 yılında T.C.Ziraat bankasında göreve başladım 2008 yılında çok sevdiğim görevimden ayrılarak önce Ergo daha sonra Aegon emeklilik hayat sigortası şirketlerinde bölge sorumlusu olarak çalıştım.2014 yılında çocukluğumun kahramanı Akbaşlarımızla tekrar buluştuk.Akbaş ırkımızın sahipsizliği hakkettikleri ilgi ve korumayı görmemeleri beni çok üzüyordu haklarında araştırma gözlem ve yetiştirmeye başladım her geçen gün daha fazla kendilerine hayran bıraktılar 2021 yılı son aylarında derneğimizi kurduk şuan dünya çapında 6 üniversite ile bir dna ve genom projesi yürütmekteyiz . Akbaş ırkımızı öncelikle, korumak , standartlar dahilinde doğru ve sağlıklı üretim yapılmasını sağlamak, kayıt altında tutmak ve dünya ve Türkiye de tanırlılığı artırarak hak ettikleri yere gelmelerini sağlamak .